Güncel

Gezi Parkı'na Tayvan'dan Animasyonlu destek

Tayvan, Gezi Parkı'na destek için ilginç bir animasyon yayınladı.

Gezi Parkı'na Tayvan'dan Animasyonlu destek

Gezi parkı olayları tüm dünyada yankı uyandırmıştı ve Tayvan'dan bu eyleme ilginç bir animasyon geldi. Bu animasyon Gezi Parkı eylemcilerinin düşüncelerini yansıtıyordu ve sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı. Peki animasyon ne anlatıyordu?

Animasyonda anlatılan şeyler genelde Başbakanı eleştirmeye yönelikti. Animasyonda, Başbakanın Türkiye yaşlanıyor gençleşmesi ve daha güçlü olması gerektiği gerekçesiyle üç çocuk istemesini, kazaları azaltma gerekçesi ile alkole sınırlama getirmesini, Türk aile yapısını bozması nedeniyle pornografiye engel getirilmesini eleştirilmesinin yanısıra,  aslında vatandaşın diğer dönemlere göre daha özgür olmasına rağmen özgürlüğe kısıtlama getirdiği iddiası ile eleştirilerde bulunulmuş.

1370595257_geziparki.jpg

Sonuç olarak Gezi Parkı eylemleri de aslında daha özgür olunduğunun bir göstergesi. Çünkü diğer hükümet zamanlarında sadece fikir ve düşüncesini söylediği için hapis yatan insanlar sonucu daha da kötü olacağı için böyle bir eyleme cesaret edemezlerdi.

Animasyonda ayrıca Türkiye'de son yıllarda rekor yeşillendirme ve ağaçlandırma alanı yapıldığı halde, bütün ağaçlar yıkılıp yerine bina yapılıyor görüntüsü verilmiş.

Aşağıda yayınlanan animasyonu ve altında animasyonda neler söylendiğini inceleyebilirsiniz.


Yorumlar
Misafir
Camide ayakkabıyla dolaşıp bira içenleri savunduğu için mi tebrik ediyosun
Cevapla
Misafir
eğer olayı tersten çözüceksem çözmem daha iyi
Cevapla
Misafir
siz kimsiniz
Cevapla
ali
@haci kafan bir milyon ha gezi parkinda pkk bayrak accdi aferim size dayanisma acilim bu olsa gerek hayinsiniz lafin ozu
Cevapla
taha
adminn adamsinnn valla
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.