3. Bir yıl boyunca bedavadan birinci sınıf yemek yiyen adam
Çinli bir vatandaş, birinci sınıf bir bilet alıyor ve bu biletle bir yıl boyunca bedavadan lounge yemeği yiyor. Şöyle: Her gün biletiyle lounge'a giriş yapıyor, yemeğinin ardından bileti bir sonraki güne erteliyor ve bunu bir yıl kadar devam ettiriyor.

4. Mucizevi böcek öldürücü
Birkaç yıl kadar önce Amazon'a kadar düştüğü söylenen ürünün tanıtımı şöyle "Hiçbir kimyasal yok, hiçbir montajı mevcut değil, elektrik kullanmaz, kaybetmediğiniz sürece defalarca kullanabilirsiniz."

Evindeki böceklerden yaka silken önemli sayıda insan da ürünü denemeye karar veriyor. Pakedi açtıklarında iki adet blok halinde tahta görüyorlar. Kullanım kılavuzunda şöyle yazıyor:

1. Böceği Blok A'nın üzerine yerleştirin.

2. Blok B'yi Blok A'nın üzerine kapatın.

5. Yankesicilere dikkat edin tabelaları
Paris başta olmak üzere pek çok turistik şehirde karşılaşabileceğiniz bu tabela da, tarihin en önemli truva atlarından biri haline gelmiş durumda.

Yankesiciler için zor olan şeyin, cüzdanı çekip almak değil, onun nerede olduğunu tespit etmek olduğu söylenir. Bu tabelayı gören turistler tamamen içgüdüsel biçimde cüzdanlarını yokluyor ve etraftaki potansiyel yankesicilere cüzdanlarının ya da değerli eşyalarının tam olarak nerede olduğunun bilgisini vermiş oluyorlar.

6. İngiliz otoparkçı dayı.
Bristol Hayvanat Bahçesi otoparkında 25 yıla yakın bir süre çalışan otoparkçı amca, bir gün sessiz sedasız işe gelmeyi bırakır.

Bunun üzerine yetkililer belediyeyi arayarak mevcut otoparkçının işe gelmeyi bıraktığını söyler ve yeni bir otoparkçı görevlendirilmesini ister.

Belediye ekipleri ise net bir şekilde yeni bir otoparkçı filan görevlendiremeyeceklerini, çünkü zaten herhangi bir otoparkçı görevlendirmediklerini, otoparkın sorumluluğunun hayvanat bahçesi yönetimine ait olduğunu ifade ederler.

Geç de olsa gerçek ortaya çıkar. Adam belediye görevlisi değildir. 25 yıl boyunca hiçbir ücretsiz otoparktan araç başına 5 pound toplamıştır. Günde ortalama hasılatın 500-600 pound olduğunu düşünülürse, adamın 25 yıl boyunca kazandığı paranın akla hayale sığmadığı ifade edelebilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.