Gmail yeni emoji desteğini kullanıma sunuyor

Gmail'deki emoji tepkileri Android ve iOS kullanıcıları için kullanılma sunulmaya başlanıyor.

Gmail yeni emoji desteğini kullanıma sunuyor

Bir süre önce bildirildiği üzere, Gmail sonunda "hızla kendinizi ifade etme" olanağını sağlayan emoji tepkileriyle karşımızda. Bu yeni yöntem oldukça sezgisel görünüyor ve arkadaşlarınızla ve ailenizle gayri resmi iletişim kurarken denemeye değer. Gmail'de Emojileri kullanmak, posta kutunuza eğlence katmak gibi görünüyor.

Zamanla, e-postalar oldukça resmi hale geldi ve kullanımları bazı resmi iletişimler için sınırlanıyor. Emoji eklemek, bir zamanlar "evrim" olarak adlandırılan iletişime biraz cazibe kazandırmak gibi görünüyor.

Gmail'deki emojiler, kelimelerden çok daha ifade edici olabilir. Bir otel rezervasyon e-postasına veya bir arkadaşınız ya da aileniz posta üzerinden çocukluk fotoğrafınızı paylaştığında emoji ile tepki vermek harika olurdu. Bu tür durumlar, metin olarak geri cevap yazmaktan ziyade tepki vermenin daha iyi olacağı pek çok durum olabilir.

Gmail yeni emoji desteğini kullanıma sunuyor

Google, iOS ve Android uygulamaları için Gmail'de tepki desteğini sunmaya başlıyor. Kullanıcılar, bu aydan itibaren hem mobil hem de masaüstü istemcilerde desteği almaya başlayacak. Ancak bu özellik, Outlook gibi üçüncü taraf bir e-posta istemcisi kullanıyorsanız çalışmayacak. Bunun yerine tepki, e-postaya bir cevap olarak gönderilir.

Bu nedenle, yakın gelecekte bir e-postaya bir emoji tepkisi gördüğünüzde şaşırmayın.

Google, hizmetleri ve ürünleri için yeni özellikler ve geliştirmeler sunmaya devam ediyor. Geçmişte Gmail için birçok özellik eklendiğini gördük. Umarız bu trend devam eder.