Güncel

Göbeklitepe'de kaybolan gizemli monolitin sırrı ortaya çıktı!

Göbeklitepe'de birdenbire görünen ve ertesi gün yok olan gizemli monolit herkesi korkutmuştu. Bugün ise kaybolan monolitin sırrı ortaya çıktı.

Göbeklitepe'de kaybolan gizemli monolitin sırrı ortaya çıktı!

Tarih boyu bir çok olaya ev sahipliği yapmış olan Göbeklitepe'nin sırrı hala çözülebilmiş değil. Netflix'teki Atiye dizisine bile konu olan  Göbeklitepe'de geçtiğimiz gün ilginç bir monolit blok ortaya çıkmıştı. Bu monolitin üzerinde Göktürk alfabesi ile üzerinde “Gökyüzüne bak Ay'ı gör” ifadesi yer alıyordu. Ancak bu monolit bir anda ortadan kaybolmuştu. 

Göbeklitepe'de ortaya çıkan ve kaybolan monolitin sırrı açıklandı

Yaşanan bu olaydan sonra herkes resmi bir açıklama bekliyordu. Bugün resmi açıklama geldi ve Göbeklitepe'de kaybolan gizemli monolitin sırrı ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılında uzaya gideceğimizi açıkladı. Başkan Erdoğan bu etkinlikte "Milli Uzay Programı'nı dünyaya açıklıyorum ve diyorum ki gökyüzüne bak Ay'ı gör." ifadelerini kullandı. 

göbeklitepe

Erdoğan'ın bu ifadelerinden sonra dünya basınına bile konu olan Göbeklitepe'deki monolitin bir PR çalışması olduğu anlaşıldı. Oldukça akıllıca yapılan bu çalışma sayesinde Türklerin uzaya gideceği de tüm dünya tarafından anlaşılmış oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; uzay projemiz ile ilgili olarak "Türkiye'nin uzaydaki 10 yıllık vizyon, strateji, hedef ve projelerinin yer aldığı Milli Uzay Programı'mızı bu günlerde meşhur olan sloganıyla tüm dünyaya ilan ediyor ve diyorum ki gökyüzüne bak, Ay'ı gör" dedi.

Yorumlar
Ne saçma şey
Şanlıurfa ve göktürk alfabesiyle yazılmış yazı falan, tam ilgi çekmeye yönelik. Urfa ve Türkçe yan yana gelemiyorken göktürk alfabesiyle böyle bir şey yapmak falan, çok mantıksız.
Cevapla
Bahadır Ömer Hamamcioglu 1967
Gizli şeylere meraklı olanlar sürpriz yapmayı çok seviyor. Buna benzer şeylerle halkımızın aklını çekmek.
Cevapla
Mustafa
ortaklar/Aydın şebeke çekmiyor
Cevapla
💎G@kko💎
Abem iphone 12 pro max 512 gb alın kafanız rahat olsun
Cevapla
Celil
Para ver alayım
lBaBaCaNl
Allah'ınızı severseniz daha sıvanın ıslaklığı üzerinde nasıl inanıyorsunuz hiç mi tarihi yazıt görmediniz hangisi bu kadar temiz ve anlaşılır.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.