Güncel

Göktürk 2 görüntü vermeye başladı

Yüksek çözünürlüklü yerli keşif uydusu Göktürk-2 dünyanın dört bir yanından çektiği ilk görüntüleri göndermeye başladı.


18 Aralık 2012 tarihinde Türkiye saati ile 18,06 da  Çin'den fırlatılan yerli uydumuz Göktürk-2 ilk görüntülerini göndermeye başladı. 

1356433167_gokturk2.jpg

Gece ve gündüz olmak üzere iki kameraya sahip uydu, gece çalışma özelliğine sahip 'Kuzgun'' adı verilen kızılötesi kamera ile 5 metre çözünürlükte görüntü verebiliyor.
Uydudan 4 gündür görüntü alındığını belirten yetkililer, ilk görüntülerin ABD, Brezilya ve Hindistan gibi ülkelerden geldiğini söylüyor. Türkiye'den ilk görüntü ise İzmir'den alındı.

Yorumlar
mnc
serkan a katılıyorum. protesto edenler kullanmasına.
Cevapla
ersan
universteli gencler hukumetin politikalarini protesto etmislerdir. hangi akla hizmet uyduyu protesto ettigini dusunuyorsunuz...
Cevapla
Ağa sanki kırk yıldır uzaya uydu gönderiyormuşuz gibi herkes alay eder durur anlamadım gitti ? Bu kötü bişeymiki ? Odtu ile ilgili protesto edeceksen okulda Molotof atan öğrencileri protesto et ! Okuyan insan Molotof atarsa okumayan napsın ? Protesto iyidir ama bu şekilde değil ?
Cevapla
Misafir
Protesto edilen uydu değil başbakanın ODTÜ ye gelmesi..
Cevapla
Misafir
başbakanı protesto edecekse oy vermez olur biter. eğer çoğunluğun seçtiği başbakanıda protesto edecekse dilekçe yazı veya yasal çok yollar var. bu şekilde yaklaşım tc vatandaşına ve bir müslümana yakışan hateket değil çünkü ülkemizin ileri gitmesini ve güç sahibi olmasını istemeyen bir çok ülke bu olayları yaparken bizimde tc halkı olarak bunu yapmamız bizi düşmandan farksız kılar. yanlış yapmayan başbakan varmı bu ülkede?? yada hangi başbakan 4 dörtlüktü?? esas olan ülkeyi aile gibi düşünmek lazım yanlışa gerektiği gibi yasal ve bize yakışır şekilde karşı durmamız lazımdır. biri yanlış yaptı diye diye diğer suçsuz ve günahsız insanların huzurunu kaçırmak kimsenin haddi olmamalı bize neler oluyor anlamıyorum bizim birlik olmamız lazım. ben böyle düşünüyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.