Güncel

Gold, hizlial.com'u satışa çıkardı!

İflas ertelemesi ile gündemi sarsan Gold Grubu bünyesindeki hizlial.com için 4 firma ile görüşüyor.

Gold, hizlial.com'u satışa çıkardı!

Teknoloji marketler arasında oldukça iyi bir yeri olan Gold tekno market ve Gold Grubu geçtiğimiz hafta yaptığı iflas erteleme başvurusu ile gündeme bomba gibi düştü.

Bünyesinde Gold Teknoloji Marketleri, Metro Elektronik, GSA Saat ve Hizlial.com’u bulunduran Gold Grubu’nun online satış kanalı hizlial.com'un satışı için 4 firma ile görüştüğü ortaya çıktı. Bu firmalar; Japon Mitsui, Transcosmos, Ciner Medya Holding ve Markafoni’nin sahibi Naspers Grubu.

1452585173_5694016d18c776234c4fd9f6.jpg

Gold Grubu, iflas ertelemeye başvurmadan önce Hizlial.com’u satmak için alıcılarla masaya oturduğu anlaşıldı. Şirketin dava dosyasında ‘iyileştirme projesi’ olarak yer alan belgelere göre Hizlial.com’a, Japon Mitsui ve Transcosmos, Ciner Medya Holding ve Markafoni’nin sahibi Naspers Grubu ile satın alma görüşmeleri yapıldığı anlaşıldı. Üç yatırımcıyla sonuç alamayan Gold Grubu mahkemeye sunduğu bilgilere göre söz konusu yatırımcılardan biriyle görüşmelerini sürdürüyor. Hizlial.com’u satın almak isteyen yatırımcının ismi açıklanmıyor.

Kaynak: hürriyet.com.tr

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.