Güncel

Göle düşen Lumia 800 3.5 ay sonra bulundu! Hala çalışıyor!

Nokia Lumia 800, gölde üç buçuk ay durmasına rağmen hala çalışıyor.

Göle düşen Lumia 800 3.5 ay sonra bulundu! Hala çalışıyor!

Oldukça şaşırtıcı olan hikaye İsveç’den geldi. İddiaya göre bir göle düşen Nokia Lumia 800 akıllı telefon gölde üç buçuk ay durmasına rağmen hala çalışıyordu.

Söz konusu haber Facebook kullanıcısı Roger Nilson tarafından cihazın resimlerinin yayınlanmasıyla ortaya çıktı. İddiaya göre Lumia 800 gölde kaybolmuştu ve üç aydan fazla bir süre sonra kayaların arasında sıkışmış olarak bulundu. Bulunduğunda cihazın ekranı yosun kaplıydı. Bay Nilsson daha sonra telefonu kurutup temizliyor. Nilsson’ın söylediğine göre cihaz kuruttuktan sonra tekrar çalıştı ve hata daha önce olduğu gibi telefonun pil süresi iki gün sürdü.

1383054445_02.jpg

Eğer hikaye doğruysa oldukça etkileyici, çünkü bu durum su altı direnci olmayan bir cihaz için oldukça büyük başarı. Samsung gibi birçok üreticinin gelecek amiral gemisi akıllı telefonunun suya ve toza dayanıklı olacağı söyleniyor. Nokia şimdiden bunu başarmış gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.