Güncel

Google, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü unutmadı

Dünyanın en büyük yazılım Google 8 Mart Kadınlar Günü için özel doodle hazırladı. Google logosundaki her harf yerine birer kadın kullanıldı. İşte ayrıntılar...

Google, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü unutmadı

Google, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel doodle hazırlamayı ihmal etmedi. “2023 Dünya Kadınlar Günü” adıyla paylaşılan doodle, global olarak bir gün boyunca Google logosunun yerine kullanılacak. 

Her yıl ülkelerin özel günlerini anmak için doodle’lar hazırlayan Google, son olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü unutmadı. Şirket tarafından hazırlanan yeni tasarım, kadınların birbirlerini destekleme biçimlerine dikkat çekiyor.

Google, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü unutmadı - Resim : 1

Dünya Kadınlar Günü’nün bu yılki teması “kadınları destekleyen kadınlar” olarak belirlendi. Doodle’da, Google logosunun her harfi yerine farklı alanlarda çalışan birer kadın yer alıyor. Dünyanın dört bir yanındaki kadınların birbirlerinin hayatlarını iyileştirmek için bir araya gelmesine dikkat çekiyor.

Doodle’ın illüstratörü olan Alyssa Winans, hayatındaki diğer kadınlar tarafından desteklenmeye minnettar olduğunu söyledi. Bu yılki doodle’ı ise “geniş, karmaşık, nüanslı ve güçlü” kadınlık kavramı üzerine tasarladığını söyledi.

Yorumlar
NUR
Google için ne kadınlar gününün nede anneler gününün önemi yok karikatürlemi hatırlıyor google logosunda bile özellik güzellik yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.