Güncel

Google Android için birçok yeni özellik sundu!

Google, Android işletim sisteminin mobil sürümü için bir dizi yeni özellik sundu. Android birçok yeni özellik alıyor. İşte hayatınızı kolaylaştıracak ve beğeneceğiniz o özellikler…

Google Android için birçok yeni özellik sundu!

Android yeni özelliklere kavuşuyor! Bugünden itibaren Google, genel kullanıcı deneyimini geliştirmek için ayarlanan birkaç yeni özelliği kullanıcılara açıyor. Bu özellikler arasında Aile zilleri, yeni Gboard emojileri ve Android Auto için otomatik başlatma ve daha fazlası yer alıyor.

Bu özelliklerin çoğu Google'ın Pixel 6 ve Pixel 6 Pro'nun yanı sıra Samsung Galaxy S21 serisine de sunulmaya başladı. Özellikler birkaç ay boyunca daha fazla Android akıllı telefona sunulacak. Bunlardan bazıları yeni Android 12 ile sınırlıyken, diğerleri Android 6 ve daha yeni cihazlara gelecek.

Android Yeni Özelliklere Kavuşuyor!

Google Android için birçok yeni özellik sundu! - Resim : 1

*Dijital Araba Anahtarları: Pixel 6 serisi ve Samsung Galaxy S21 serisinin sahipleri artık Android telefonlarını kullanarak arabalarının kilidini açabilecekler. Araba anahtarları şu an itibariyle belirli BMW otomobilleri ile çalışıyor, ancak gelecekte daha fazla araç ve telefon için destek bekleniyor.

*Gboard Emoji Mutfak: Bu, kullanıcıların iki emojiyi birleştirerek kendi emoji çıkartmalarını oluşturmalarını sağlıyor. Metin kutusuna istediğiniz iki emoji yazabilirsiniz ve Gboard otomatik olarak karışık ifadeler içeren bir çıkartma oluşturur. Özellik çok yakında tüm Gboard kullanıcılarına geliyor.

Google Android için birçok yeni özellik sundu! - Resim : 2

*Daha Sıkı Gizlilik İzinleri: Android telefonunuzdaki kullanılmayan uygulamalar gizlilik izinlerinden çıkarılır. Bu uygulamalara izinleri geri vermek için, bunları tekrar açabilir ve izinleri geri verebilirsiniz.

*Google Fotoğraflar: Google Fotoğraflar artık ana ekranınız için yeni widget'lara kavuşuyor. Kişiler ve Evcil Hayvanlar widget'ı olarak adlandırılan, ana ekranınızda görmek istediğiniz kişileri ve evcil hayvanları seçebilirsiniz ve widget buna göre sıralar.

*Aile Çanları: Sizi ve ailenizi gün içinde önemli olaylar hakkında uyaracak ve günlük programınızı takip etmenize yardımcı olacak yeni bir özellik. Tüm aile üyeleriniz için bir hatırlatıcı ayarlamanıza olanak tanıyor. Evinizde akıllı hoparlör, ekran veya sadece akıllı telefonlar olsun, Aile zilleri herkesi önemli olaylar için uyaracaktır.

Yorumlar
Zübeyir
Ekran kilidi kapalıyken şarj göstermiyor çözön büyük sorun oluyor
Cevapla
Osman
Başlıktaki fotoğrafa nereden ulaşabilirim?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.