Güncel

Google, Apple'ın açığını deşifre etti!

Google, Microsof'tan sonra Apple'ın da açığını buldu.


ABD menşeili arama motoru ve teknoloji devi Google, Microsoft'un sistem açığından sonra şimdide Apple'ın açığını buldu. Söz konusu açığı Apple'a bildiren Google, uzun süren bekleyişin ardından geri dönüş olmayınca sistemde bulunan açığı deşifre etti.

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Google’ın Project Zero isimli güvenlik ekibi, Ekim ayında OS X platformunda yeni açıklar buldu ve bunu Apple'a bildirdi. Söz konusu açıkla ilgili Apple’ı uyardıklarını belirten güvenlik ekibi, 90 gün bekledikten sonra açığı deşifre etti. Yaşanan bu olayın ardından Apple, kötü niyetli kişilerin bu açıktan faydalanabileceğini belirterek tepki gösterdi. 

1422317997_img20150127021538.jpg

Daha önce de Microsof ile karşı karşıya gelen Google tarafından ise henüz bir açıklama yapılmadı. Son gelen bilgilere göre Apple'ın OS X 10.10.2 güncellemesiyle krize yol açan güvenlik açıklarını kapatmaya çalıştığı söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.