Güncel

Google artık kendi üretim yapabilecek!

Dev şirket işlemleri resmiyete döktü!

Google artık kendi üretim yapabilecek!

Geçtiğimiz aylarda başlayan zahmetli süreç sona erdi. Bir yanda dünyanın en büyük arama motoru ve şirketlerinden olan Google varken, diğer yanda ise dünyadaki sayıl cihaz üreticilerinden Motorola yer alıyor. Motorola üzerinde çeşitli projeleri olduğunu dile getiren Google, satın alma işlemleri için start verdiğini duyurmuş, resmi prosedürlerin halledilmesinden sonra şirketi resmen bünyesine dahil edeceğini  söylemişti.

Geçtiğimiz gün Google, 12.5 milyar dolarlık Motorola Mobility Holdings’i satın alımını Çinli yetkililerin onayladığını belirtti. Satın alımın önündeki son engelin de ortadan kalkmasıyla, patent zengini olan Google, artık kendi akıllı telefonlarını da üretebilecek.

https://www.teknolojioku.com/application/static/data/news/665x300/1337533131_google-motorola.jpg

Satın alma işlemi onu patent zengini yaptı!

Google tarafından resmen satın alınan Motorola, Google'a sadece resmi donanım üreticiliği getirmedi. Aynı zamanda Google'u dünya çapında bir patent zengini olarak duyulmasına sebep oldu diyebiliriz. Google'ın bu denli köklü bir şirketi satın alması şirkete 17 bin patent ve 7 bin 500 patent gibi rakamlarda bir zenginlik kazandırdı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.