Güncel

Google, bu patent için Apple'dan hızlı davrandı!

Apple, Google karşısında 1-0 mağlup durumda!

Google, bu patent için Apple'dan hızlı davrandı!

Apple, geçtiğimiz yıllardan beri Samsung'a açtığı patent davalarıyla gündemde kalan, piyasadaki rekabeti ikiye katlayan, yine son yılların en değerli firmalarından birisi. Apple'ın Samsung'a açtığı davalar yavaş yavaş diğer firmalara da sıçramaya başladı.

Özellikle Google ile Apple arasındaki artan gerginlik gün geçtikçe artmaya devam ederken. Google cephesi Apple'ın yüzlerce patentle meşgul olmasından faydalandı diyebileceğimiz bir patentin telif haklarını üzerine aldı. Bu patent aslında bize çok uzak değil, yakından tanıyoruz.

'Face Unlock' olarak da bildiğimiz yüz tanıma sistemi, yani yüz tanıma kilidi nihayet Google'ın oldu. Hatırlayacak olursanız Google, yüz tanıma kilidini ilk olarak Android 4.0 Ice Cream Sandwich'te kullanmış, Apple'ın tepkisiyle karşılaşmıştı.


1347007096_google-vs-apple.jpeg
Google'ın bu tepkiye yanıtı ise her zamanki tepkilerden biraz farklı ve bir o kadar da sert olmuştu. Sebebi ise Google bu patenti 2008 yılında başka bir tarafından almak istemesi ve 2011 yılı içerisinde tamamen alması. Apple'ın karşı çıktığı konu ise 2010 yılında başvurduğu yüz tanıma alamadığı fakat bu konuda itirazlarının sürdüğü ortaya çıkmış durumda.

1347007300_android-4.0-face-unlock.jpg
Apple'ın patent için yaptığı başvuru sadece iOS cihazları kapsarken, Google'ın patent başvurusunda ise üzerinde kamera bulunan tüm cihazlarda geçerli olacak. Google ile Apple arasında geçtiğimiz günlerde tamamıyla sonlanan bu patent Apple'ın bir hayalini de suya düşürmüş durumda.

Yorumlar
Misafir
Facetime kullanamayacak demek ki apple
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.