Güncel

Google çağırdı fakat vize alamadığı için gidemedi

Türkiye’ye göç eden Suriyeli yazılımcı Google I/O’ya davet edildi ama vize alamadı.


Mojahed Akil isimli programcı, ülkesinde yaşanan sorunlardan dolayı Türkiye'ye geç etmiş. Türkiye'ye göç eden diğer Suriye'li kişilere yardım etmek isteyen Mojahed Akil, Gherbtna isimli bir uygulama geliştirdi. Kendi imkanları ile uygulamayı geliştirmeye devam eden programcıyı Google fark etti.

Google, Mojahed Akil isimli genç programcıyı her yıl Amerika'da düzenenlenen Google I/O etkinliğine davet etti. Google'dan gelen davet üzerine Amerika vizesi için başvuru yapan Mojahed'in başvurusu reddedildi. 

1463465767_google-suriye-2.jpg

Google tarafından bağımsız geliştiriciler kategorisinde en etkili üç uygulamadan biri olarak seçilen uygulamaya firma tarafından tanıtım filmi çekildi. Google I/O'ya çağırılan genç yazılımcı, şirket tarafından kendisine gönderilen vize başvurusu davet mektubunu Facebook sayfası üzerinden paylaştı. Halen daha vize alamayan genç yazılımcı bu sene 18 Mayıs'da gerçekleşecek olan etkinliğe katılamaycak.

 
 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.