Güncel

Google, Chrome ile 4. yaşını zirvede kutluyor!

Google, gözbebeği tarayıcısı Chrome'un yeni yılını böyle kutladı!

Google, Chrome ile 4. yaşını zirvede kutluyor!

Bundan tam tamına 4 sene önce ilk adımları atılan ve bir anda piyasaya sürülen bir tarayıcı idi Chrome. Aslında o yıllarda yaygın olarak kullanılan ve revaçta olan bir tarayıcı vardı, o da tahmin ettiğiniz gibi Internet Explorer'ın ta kendisiydi.

Zaman geçtikçe farklı tarayıcıların piyasada yer bulması, genişleyip büyümesi rekabet ortamını giderek güçlendiriyor, sektör daha da genişliyordu. Google'ın Mozilla ile olan anlaşması bu aşamada atılan ilk adımlardan birisi.

Google kendi tarayıcısını çıkarıp piyasaya sürdüğü günden bugüne çok müthiş gelişmeler yaşandı ve Google'ın şuan dünya üzerinde en yaygın olarak kullanılan tarayıcısı Chrome oldu.

1346842674_chrome-4-2.jpg

Google, başarılı olacağına inandığı, uğruna çok büyük paralar harcadığı tarayıcı projesinin üzerinden nihayet 4 yıl geçti. Google bunların onuruna Chrome için özel bir zaman makinesi sitesi tasarladı. Chrome Zaman Makinesi adının verildiği bu site, Google Chrome'un ilk kurulduğu günden bugüne değin tüm gelişmelerini gösteren bir infografik, diyagramlardan ve videolardan oluşan bir site.

Google'ın sadece Chrome'a özel olarak hazırladığı bu zaman makinesi sadece Chrome'da düzgün görüntülenebiliyor. Diğer tarayıcılarda sıkıntı oluşturan zaman makinesini sosyal ağlarınızda da paylaşamıyorsunuz. (Tabi ki Google+ hariç :)

Hemen Chrome üzerinden zaman makinesini görmek için tıklayın!

Yorumlar
Misafir
Uzun sure zirvede kalacak gibi gorunuyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.