Güncel

Google dev bir anlaşmaya imza attı

Google bu anlaşma ile 5,5 milyon müzik eserine erişim hakkı sahibi oldu.

Google dev bir anlaşmaya imza attı

Yapılan anlaşma ile Google şirketi ve müşterileri, aralarında Rihanna ve Lady Gaga gibi ünlü şarkıcıların eserlerinin de bulunduğu 5,5 milyon müzik eserine erişim hakkı sahibi oldu.

Lisans anlaşması, Avrupa'daki 35 farklı ülkeden şarkıcının eserlerini kapsıyor. Bu alanda şimdiye kadar bu türde yapılmış en büyük parasal anlaşma olduğu söyleniyor. Google müşterileri ayrıca yapılan lisans anlaşması çerçevesinde Universal Music Publishing adlı müzik yayıncılık şirketinin, İngiliz ve Amerikan repertuvarları ile Sony'nin Latin Amerika eserlerine de ulaşabilme imkanına sahip olacaklar.

1353446271_muziktedevanlasmaimzalandih17989.jpg

Fransız lisans grubu SACEM'in yetkilisi Catherine Kerr-Vignale bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Google'ın rakipleri olan Amazon ve Apple'a ait iTunes'un da ülkeler ile ayrı ayrı yaptığı anlaşmaları bulunduğunu söyledi.

Ancak Kerr-Vignale, konuya ilgili ayrıntılı bir bilgi vermedi.

Yorumlar
Bana faydası olmayan kilisenin papazını .......... Hiçbir servisi açık değil Google ın türkiye de yakında Nokia alabilirim 920 nin açık kasası çıkarsa
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.