Güncel

Google Fotoğraflar kilitli klasör özelliği ile daha güvenli!

Google yapılan bir etkinliğinde güvenliğinden endişe edilen fotoğraflar için Google Fotoğraflar uygulamasına kilitli klasör özelliği geleceğini duyurdu.


GoogleI/O 2021 etkinliğiyle birlikte ürünlerine gelen yeni özellikleri tanıttı. Google Fotoğraflar, fotoğraf galerinizde veya diğer uygulamalarda görünmesini istemediğiniz bazı fotoğrafları gizlemeniz için Kilitli Klasör isminde yeni bir özelliği kullanıma sunacak.

Google Fotoğraflar'a kilitli klasör özelliği geliyor

Bu yeni özellik kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Kilitli Klasöre eklenen fotoğraflar, daha sonrasında galeride görüntülenemeyecek. Kilitli Klasör'ü, ancak bir PIN veya parmak izi sensörünü kullanarak açabileceksiniz

Bu özellik sayesinde telefonu başkasına vermiş olsanız bile görülmesini istemediğiniz fotoğraflara erişim sağlanamayacak. Ayrıca Kilitli Klasör'deki bir fotoğrafı silme ve klasör dışına taşıma seçenekleri de sunulacak.

Aynı işlevi gören harici uygulamalar da bulunuyor

Aynı işlevi gören harici uygulamalar da bulunuyor ancak bu uygulamaların ne kadar güvenli oldukları tartışılır. Verilerinizi ve fotoğraflarını kötü amaçla kullanıp kullanmadıklarını bilmek ne yazık ki mümkün değil. Ancak Google Fotoğraflar'a gelecek olan bu yeni özellik ile bu sorun ortadan kalkacak.

Google, bu özelliğin ilk olarak Pixels telefonlara sunulacağını ancak yıl boyunca daha fazla Android cihazda erişilebilir kılınacağını söylüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aynı işlevi gören harici uygulamaları kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız bu uygulamalara güveniyor musunuz? Bu konudaki görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşırsanız seviniriz.

Yorumlar
Ayşe
Ama ben baktım bulamadım daha gelmedi mi
Cevapla
Yusuf
Nezaman yayınlanacak bu ozellik
Cevapla
Murat ÇİMEN
Çare Oasis network.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.