Güncel

Google GameStop olayında tarafını seçti! O taraf yanlış taraf Google!

Google, GameStop olayında tarafını tuttu. Hisse senedi uygulaması Robinhood'a yapılan 100.000'den fazla olumsuz yorumu Google sildi. Google kullanıcı dostu olmadığını gösterdi.

Google GameStop olayında tarafını seçti! O taraf yanlış taraf Google!

Tüm dünya GameStop'un bir anda hisselerinin tavan yapması ile çalkalandı. Amerika ekonomisini bile derinden etkileyen bu olayda bir çok manipülasyonun yapıldığı ve hatta aralarında Elon Musk'ın bile yer aldığı iddia edilmişti. GameStop'un 75 dolar olan hisseleri yapılan bu manipülasyon sonucunda bir anda 350 dolara çıkmıştı. Parasını bir günde neredeyse 4'e katlayan yatırımcılar tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Bu süreçte Play Store'da yer alan Robinhood uygulaması ilginç bir karar almıştı.

GameStop olayında Google büyük yanlış yaptı

Hisse senedi alıp satma ve takaslama imkanı sunan Robinhood uygulaması bir anda tüm işlemleri durdurma kararı almıştı. Borsa bu kadar karışıkken ve insanların paralarını değerlendirmeleri gereken bir ortamda Robinhood'un işlemleri durdurması herkesi şoke etmişti. 

Robinhood'un bu hamlesine sinirlenen Android kullanıcıları Play Store'a girerek uygulamaya 1 yıldız vermeye başladı. Haklı olan bu isyan sonrasında ise Google'dan hamle geldi.

Google GameStop

Google bir anda Robinhood'a yapılan 100.000'den fazla olumsuz yorumu sildi. Evet Google kendi isteği ile bir anda olumsuz yorumları Play Store'dan kaldırdı. Bu olaydan sonra Google'ın kullanıcının yanında değil paranın yanında olduğu anlaşıldı.

Apple tarafından henüz bu olay ile ilgili bir açıklama gelmedi. iOS kullanıcıları şu sıralar Robinhood'un bu hamlesinden sonra uygulamanın App Store'dan kaldırılması için Apple'a dilekçe verdiği söyleniyor. Bakalım Apple da Google gibi mi yapacak yoksa kullanıcılarının yanında mı olacak? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
NİYE BÖYLE BU HAYAT
iphone kullananlar : ne oluor krdşim ne bu tntana
Cevapla
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Ya ben beş yıldız verdiğimi hatırlıyorum. Benim kini de silmiş mi dir? Kasa da para olsaydı Google a yaklaşık 2 milyar dolar yardımda bulunmak istiyordum. En son teknolojik hizmeti biz Türklere sunsun diye. Diğer ülkeler beni ilgilendirmiyor. Sadece bize. Google play store üzerinden ne yaptığımızı, browser üzerinden PC nin teknik özelliklerini işletim sistemini ne olduğunu nerelere baktigimizi sadece e-posta içeriğine bakmıyor!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.