Güncel

Google, Glass desteğini sonlandırıyor

Google, bir dönem büyük umutlarla geliştirdiği Glass akıllı gözlüğün desteğini sonlandırıyor.

Google, Glass desteğini sonlandırıyor

Büyük umutlar ve hayallerle geliştirilen ancak bekleneni veremeyen ve kişisel verilerle ilgili sorunlar getireceği görülen Google Glass'ın fişi resmi olarak çekiliyor. Google yaptığı açıklama ile Glass Explorer Edition ile ilgili resmi güncelleme verilmeyeceğini duyurdu.

Google, Glass desteğini sonlandırıyor

2012 yılında geliştirilen ve 1500 dolar fiyat etiketiyle sadece belli sayıda üretilen Google Glass, akıllı gözlük dönemini başlatan bir cihaz olmuştu. Google'ın arama özelliklerini gözlük teknolojisiyle birleştirip kullanıcının gözüyle birçcok şeyi yapabilmesini sağlayan gözlük, bir süre sonra kullanışlı olmadığı için sonlandırılan bir proje oldu.

2017 yılında Enterprise Edition sürümü de çıkan ürünün gözlüğün 25 Ocak 2020 itibariyle Explorer Edition sürümüne destek verilmeyecek. Ancak Enterprise Edition sürümünün desteği bu tarihten sonra da devam edecek.

25 Ocak itirabiyle gözlük kullanılmaya devam edecek ancak kullanıcı girişi ya da çıkışı yapıldığı anda gözlüğün kullanımı sona erecek.

Yorumlar
Remo
Bence cagın cok onunde bir teknolojiydi.... Buyuk ihtimalle askeri alanlarda veya farklı nedenlerden dolayı boyle deyip öretımı durdurmak zorunda kaldılar🤔
Cevapla
Tarık
Google ürünlerinde uzun süreli destek yok pişmanlık. Google cep telefonlarındada 1 yıl güncelleme veriyor sonra yok en uzun süre güncellemeyi Apple veriyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.