Güncel

Google Haritalar'ın yeni toplu taşıma özelliği!

Artık Google Haritalar'dan toplu taşıma araçlarının doluluk oranlarını görüp sosyal mesafemizi koruyabileceğiz. İşte diğer detaylar.


Google Haritalar, pandemiden beri işimize yarayacak COVID-19 bilgi katmanı, ek bilgiler (toplam teyit edilmiş vakalar ve ölümler) ve yerel kurallar ve kısıtlamalar hakkında bilgiler gibi özelliklerle karşımıza geldi. 

Google Haritalar'ın yeni toplu taşıma özelliği!

Google Haritalar'ın yeni özelliği ile toplu taşıma kullanıyorsanız, Haritalar'da sağlanan toplu taşıma aracının doluluk bilgilerini kontrol ederek sosyal mesafenin mümkün olduğundan emin olabilirsiniz. Bunun yerine araba kullanıyorsanız, Google Asistan’ın yeni sürüş modu tarafından etkinleştirilen sesli kontrol özelliklerini Haritalar'da deneyebilirsiniz (şimdilik ABD’deki İngilizce konuşan kullanıcılarla sınırlı).

Google Haritalar artık COVID yönergelerini ve kısıtlamalarını gösteriyor, yemek sipariş etmenize izin veriyor

Google Haritalar, ABD, Kanada, Almanya, Avustralya, Brezilya ve Hindistan'da eve yemek siparişi vermek için kullanılabilir. Sipariş vermeden önce tahmini teslimat sürelerini görecek ve teslimatı gerçek zamanlı olarak takip edebileceksiniz. 

Ayrıca, restoranlarda yemek yemek tekrar güvenli hale geldiğinde, rezervasyonunuzun durumunu doğrudan Haritalar'dan kontrol edebilirsiniz (bu özellik 70 ülkede desteklenmektedir). Tüm bu yeni eklemelerin Android ve iOS için Google Haritalar'da çalıştığını unutmayın.

Google, salgının alışkanlıkları nasıl etkilediğine dair bazı ilginç veriler topladı. Örneğin ABD'de, toplu taşıma büyük bir düşüş yaşarken, daha fazla insan dolaşmak için bisiklet kullanıyor. 

Yorumlar
💎G@kko💎
Gogıl a alternatif bi alt yapı milli olan tabiki ürün geliştirmek gereki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.