Güncel

Google ikinci çeyrek mali raporunu açıkladı

Google beklendiği gibi gelirlerinin büyük bölümünü reklamlardan elde etti.


Dünya devi üreticiler 2015 yılı ikinci çeyrek dönemine ait mali raporlarını bir bir açıklamayı sürdürüyor. Teknolojinin birçok alanında var olan Google da üç aylık dönemi kapsayan ekonomik tablosunu kamuoyuyla paylaştı.

Google’dan yapılan açıklamaya göre şirket ikinci çeyrekte 17.7 milyar dolar gelir elde etti. Geçen yıl aynı dönemde elde edilen 15.9 milyar dolarla karşılaştırıldığında Google’ın gelirlerini %11 seviyesinde artırdığı görülüyor. Google’ın net kârı ise 3.93 milyar dolar olarak açıklandı.

Google beklendiği gibi gelirlerinin büyük bölümünü reklamlardan elde etti. Arama motoru devi reklamlardan tam olarak 16 milyar dolar gelir sağladı. 

Google mali raporda nakit rezervi ve çalışan sayısına ilişkin bilgileri de detaylandırdı. Şirketin halihazırda nakit rezervi 70 milyar dolara yükselirken; geçen yıl 48.854 olan çalışan sayısı ise bu yıl 57.148’e yükseldi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.