Güncel

Google koronavirüs yüzünden Çin'deki tüm ofislerini kapattı

Google, Çin'i etkisi altına alan ölümcül virüs salgını koronavirüs yüzünden Çin'deki tüm ofislerini kapattığını açıkladı.

Google koronavirüs yüzünden Çin'deki tüm ofislerini kapattı

Koronavirüs salgını giderek yayılıyor. Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan tehlikeli virüs binlerce kişiyi etkiliyor. Bugüne kadar 170 kişinin ölümüne neden olan koronavirüs nedeniyle birçok teknoloji şirketi fabrikalarında üretime ara verirken, bazıları da mağazalarını kapatıyor.

Google koronavirüs yüzünden Çin'deki tüm ofislerini kapattı

Samsung ve Foxconn gibi teknoloji firmaları daha önce yaptıkları açıklamalarla fabrikalarında üretime ara verdiklerini duyurmuştu. Benzer bir açıklama ülkede faaliyetleri olan Google'dan geldi. Şirket yaptığı açıklama ile Çin'de bulunan tüm ofislerindeki faaliyetlerini geçici olarak durdurduğunu duyurdu. Ülkede 4 ofisi bulunan Google'ın aynı zamanda Hong Kong ve Tayland'ta da ofisleri var. Google bu iki ülkedeki ofislerini de geçici olarak kapattığını açıkladı. Şirketin ofislerini ne zaman açacağı ise şimdilik belli değil.

Çin'in neredeyse tamamına yayılan koronavirüsü 14 güne kadar uzayan bir kuluçka süresine sahip. Sadece Çin'de değil, dünyanın diğer ülkelerinde de görülmeye başlayan esrarengiz virüs için tüm dünya çapında alarm verilmiş durumda. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.