Güncel

Google medya devlerini tehdit mi ediyor?

Avrupa'nın medya devleri Google'dan neden korkuyor?

Google medya devlerini tehdit mi ediyor?

Avrupa'nın önde gelen medya şirketleri anti-trust ve gizlilik yasalarını kullanarak sektöründe tekel haline geldiğini iddia ettikleri Google'dan korktuklarını ve Google'ın sektördeki tekel konumunu kullanarak ücretsiz bir Süper Devlet olmasından çekindiklerini dile getirdiler.

Alman Axel Springer yayınevinin CEO'su Mathias Dopfner Google'ın yeni sloganının " Bizim seni bitirmemizi istemiyorsan, daha fazla öde" şeklinde olduğunu öne sürdü.

 1397844999_google1.jpg

Google'ın kendi arama motoru ile çalışan bir işletim sistemiyle artık Süper Devlet olmak amacında olduğunu iddia eden Dopfner: Avrupa'nın en büyük gazetesinin patronu olduktan sonra, kendi yayın şirketinin arama motoru devi Google'a tamamen bağımlı olduğunu ve bundan korktuğunu itiraf etti.

Döpfner " Google'ın bize ihtiyacı yok. Ama Google gerekir " diye belirtti. Biz ve diğerleri Google'a bağlıyız ve bu bizi korkutuyor diye konuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.