Güncel

Google sesinizi kaydediyor!

Google telefonunuzla yaptığınız tüm sesleri depoluyor. Kendi sesinizi dinleyin!

Google sesinizi kaydediyor!

Google’ın hakkımızda birçok bilgi depoladığını hepimiz biliyoruz. Ayrıca internet kullanıcılarının Google’a ait kullandığı hizmet sayısı da oldukça fazladır. Ancak bilmediğiniz bir şey var! Google sizin yaptığınız tüm sesli aramaları depoluyor. Hatta siz bu depolanan kısma gidip geçmişinizi tekrar dinleyebiliyorsunuz.

1424704275_id367937.jpg

Peki Google ses dosyalarını neden kaydediyor? Google’ın bu konudaki açıklaması aşağıdaki gibi;

“Google sesinizi iyi tanır (örneğin, bir sesli arama yapmak için "Ok Google" derken) ve ses tanımayı geliştirmek için hesabınızla sesli girişlerinizde ve ses depolamaya olanak sağlar.”

Ancak siz bu fikirden memnun değilseniz Google hesabınız ile ulaşabileceğiniz ses kayıtlarına ulaşıp tek tek silebilirsiniz. Ayrıca bu hizmeti devre dışı bırakabilirsiniz.

Eğer Google’ın ses özellikli hizmetlerini kullandıysanız, buradan ses kayıtlarınıza giderek kontrol edebilir ve dinleyebilirsiniz. Geçmişi görebilmeniz için sesli aramada kullandığınız Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.