Güncel

Google Slide'ı kapatıyor

Google'a 200 milyon dolara maal olan Slide, kapatılıyor. Google'ın sosyal ağ dünyasında etkisini arttırmak amacı ile satın aldığı firma bunun ertesinde hayatına bir nev'i yarı bağımsız bir Google alt servisi olarak devam etmeyi sürdürüyordu.


Google bundan henüz bir yıl kadar önce 200 milyon dolar karşılığında satın aldığı sosyal uygulamalar firması Slide'ın fişini çekiyor.

PayPal'in de kurucuları arasında bulunan 'melek yatırımcı' Max Levchin tarafından 2005 yılında kurulan Slide, ilk çıkışını MySpace'e yönelik hazırladığı uygulamalarla yakalamış ve ardından ilgi alanını Facebook'a kaydırmıştı. Google kapatma kararının sebebiyle ilgili net bir açıklama yapmış değil ancak muhtemelen tetikleyici unsur Google+ ile beraber Slide'ın epey bir gölge altında kalmış (ya da kalacak) olması.

Slide'ın kapanması ile birlikte, Prizes.org haricinde kendisinin imzasını taşıyan tüm uygulamaların da (ki aralarında mesaj uygulaması olan Disco ile SuperPoke Pets gibi tanınanlar da mevcut) yakın zaman içerisinde sonlandırılması bekleniyor. Keza henüz çiçeği burnunda diyebileceğimiz fotoğraf paylaşımı uygulaması Photovine de kapanacaklar listesindeki bir diğer isim.

Bu arada Max Levchin'in Google'dan ayrılacağı kesin ancak Slide çatısı altında görev alan ve 100 dolayında olduğu belirtilen diğer isimlerin Google bünyesi altında, başta Youtube olmak üzere, diğer departmanlara kaydırılması planlanıyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.