Güncel

Google, Songza'yı satın aldığını duyurdu

Bir süredir dillendirilen iddia gerçekleşti.


Hızla büyüyen  online müzik servisleri büyük şirketlerin dikkatinden kaçmıyor. Kısa süre önce Apple 3 milyar dolar karşılığında ünlü kulaklık üretici Beats Audio’yu satın aldı. Tabi Beats’i sadece kulaklık üretici olarak düşünmemek gerekir, şirketin ayrıca Beats Music adında hızla gelişen bir de çevrimiçi müzik servisi var. Apple satın alım sonrası söz konusu müzik servisinin de sahibi olarak piyasada önemli bir sıçrama gerçekleştirdi. 

Google’ın da geçtiğimiz ay online müzik servisi Songza’yı satın alacağına dair dedikodular ortaya çıktı. Arama motoru devi Google+ üzerinden yaptığı açıklamayla 5.5 milyon kullanıcıya sahip Songza’yı satın aldığını duyurdu. Satın alım işleminde Google’ın ödeyeceği rakam açıklanmadı, ancak ortada 15 milyon dolarlık bir rakam zikrediliyor.

Online müzik dünyasında dört yıllık bir geçmişe sahip olan Songza kullanıcı faaliyetlerine göre çalma listeleri oluşturuyor. Şu an için faaliyetlerini Google’dan bağımsız olarak sürdürecek Songza’nın önümüzdeki süreçte Google Play Music ve YouTube servislerine dahil edilmesi bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.