Google uygulamalarına karşı alternatif uygulamalar! - Page 1

Bir süredir gündemimizde de yer verdiğimiz üzere Rekabet Kurumu haksız rekabete yol açtığı gerekçesiyle ABD'li teknoloji devi Google'a 93 milyon lira ceza kestiğini hemen hemen hepimiz biliyoruz.

Google uygulamalarına karşı alternatif uygulamalar! - Page 2

Bu ceza ile başlayan süreç Google'ın kendi programlarını kullanabilmeleri için Türkiye'deki firmalara yeni lisans verilmeyeceği uyarısında bulunması ile daha da kızışmıştı.


Bu şu demek; Google’ın aralarında Google Arama, Google  Chrome, YouTube, Google Drive, Google Haritalar ve Google Fotoğraflar uygulamalarının da bulunduğu ürünleri yeni satın alınan Android  cihazlara yüklenemeyecek.

Google uygulamalarına karşı alternatif uygulamalar! - Page 3

Peki Google'sız bir hayat mümkün mü? Adeta internet ve teknoloji dünyasını tekelinde bulundurmaya çalışan Google'ın bu kararına karşı alacağımız farklı bir çözüm yolu yok mu?


İşte bu soruların yanıtını bildiğimiz için Google uygulamalarına alternatif olarak kullanılabilecek uygulamaları siz değerli okuyucularımız için bir araya getirdik.


İşte Google uygulamlarına alternatif uygulamalar;

Google uygulamalarına karşı alternatif uygulamalar! - Page 4

Google Drive


Birçoğumuz bilmiyor olabiliriz, Google’ın bulut hizmetinde saklanan tüm dosyalar Google sunucularında şifrelenmemiş olarak depolanıyor.


Alternatif olarak kullanabileceğiniz Nextcloud uygulamasında ise depolama sisteminizi kendinizin oluşturabiliyorsunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.