Güncel

Google, uygun Pixel modelleri için Android 13'ü yayınladı!

Google, kararlı Android 13'ün Ağustos sürümüyle Pixel kullanıcılarını şaşırttı!

Google, uygun Pixel modelleri için Android 13'ü yayınladı!

Henüz ağustos ayının ortası, ama bazı Google Pixel kullanıcıları geçtiğimiz gün Android 13'ü güncellemelerini almaya başladı. Niye mi şaşırdık? Çünkü Android 12, geçen yılın 19 Ekim'ine kadar Pixel kullanıcılarına sunulmamıştı.

Google, uygun Pixel modelleri için Android 13'ü yayınladı!

Google, kararlı Android 13'ün Ağustos sürümüyle Pixel kullanıcılarını şaşırttı! Google, Android 13 güncellemesi ile Pixel 6 serisi kullanıcıları için, Android 12'de yavaş olan ekran altı parmak izi sensörünü iyileştirecek.

Diğer yeni özellikler arasında artık albüm resmini de içeren güncellenmiş bir medya oynatıcı yer alıyor. Uygulamalar dile, renge ve temaya göre özelleştirilebilir.

Android 13 ile, bazı üçüncü taraf uygulama simgeleri, yalnızca Google uygulamalarına ait simgeler yerine telefonun duvar kağıdının rengi ve tonuyla eşleşecek. Ayrıca, belirli fotoğraflar, videolar ve pano geçmişi dahil olmak üzere uygulamaların erişebileceği ve erişemeyeceği bilgiler üzerinde daha fazla kontrole sahip olabileceksiniz.

Google, uygun Pixel modelleri için Android 13'ü yayınladı! - Resim : 1

Güncelleme ayrıca Pixel kullanıcılarının bildirim olmadığında devasa iki satırlı dijital saati kapatmasına ve sol üst köşeye taşınmasına izin verecek. Ve akıllı ev cihazlarınız artık ahizenizin kilidini açmak zorunda kalmadan kilit ekranından kontrol edilebilecek.

Android 13 almaya uygun Pixel modelleri; Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro ve Pixel 6a'dır. Yaklaşan Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, kutudan önceden yüklenmiş Android 13'e sahip olacak. Aynısı, Google'ın Pixel Fold/Notepad ve Pixel 7 Ultra için de geçerlidir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.