Güncel

Google yemek işine de el attı!

Google'da bunları aradığınızda artık sadece sonuçlar çıkmayacak!

Google yemek işine de el attı!

Google 1000'den fazla yemeğin besin değerinin sistem girişini yaptı. Yani artık bir yemekle ilgili birşey aradığınızda sadece sonuçlar değil, yemeklerin besin değerleri de çıkacak.
1370344252_resim-145039f758.jpg
Yiyeceklere özel bilgiler, kendi dilinizde yaptığınız arama sonuçlarında gözükmekteler. Eğer yapılan arama genel bir yiyecek ismi içeriyorsa, o türe ait örnekler sunan ve bu örneklerin de bilgilerini veren bu yeni sistemin, daha doğru ve daha kolay bir arama sonucu ortaya çıkarması hedefleniyor. Bir süredir bu sistem üzerinde çalışmakta olan firma, gerçekleşen süreci "inanılmaz derecede zor" olarak tanımladı.

Başlangıçta daha sınırlı bir yiyecek grubu için, sadece İngilizce olarak başlatılan bu sistem, ilerleyen zamanlarda daha fazla yiyecek türü ekleyecek ve hemen her dil için kullanılabilir olacak. Bununla da yetinmeyen sistemin, sağlıklı beslenme konusunda da kullanıcılara yardımcı olması amaçlanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.