Güncel

Google yeni bir yapay zeka şirketini daha satın aldı!

Google bünyesinde 8 yapay zeka şirketine bir yenisini daha ekledi!

Google yeni bir yapay zeka şirketini daha satın aldı!

Teknoloji dünyasının en değerli şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Google, geçtiğimiz yıllar itibariyle yapay zeka şirketlerini satın almaya başlamış 2013 itibariyle 8 robot/yapay zeka şirketini bünyesine dahil etmişti. Bilim ve Teknoloji ekosistemine yön veren gelişmeleriyle sürekli gündemde kalan şirket geçtiğimiz saatlerde yeni bir yapay zeka şirketini daha satın aldı. 

Geçtiğimiz günlerde satışı gerçekleşen yapay zeka firması DeepMind adında makine öğrenimi algoritmaları üzerine uğraşan ve sürekli ilerleme kaydeden firmalar arasında yer alıyor. Google'ın bu şirket için tam tamına 400 milyon dolarlık dev bir yatırım yaptığı açıklandı.

1390820401_robot-articlelarge.jpg

CNET tarafından ortaya çıkarılan bu satın almanın başrol oyuncusu DeepMind, ‘genel amaçlı öğrenme algoritmaları geliştirmek için makine öğreniminden sistem sinirbilimine kadar birçok tekniği’ bünyesinde barındırıyor. Şirketin ilgilendiği alanlar arasında ticari uygulamalar, simülasyonlar, e-ticaret ve oyunlar gibi yelpazesi son derece geniş olan alanlar yer alıyor.

Larry Page'ın başrol oynadığı satın almanın ilk önce Recode sitesinde dile getirilmiş durumda. İlerleyen aylarda Google'ın bünyesine kattığı yapay zeka şirketleriyle ne gibi bir projeyi üstleneceği veya ne üzerinde çalıştığını göreceğiz, merakla bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.