Güncel

Google yola geldi: Türkiye'de şirket kuruyor!

Sosyal medya yasasının ardından 12 yıldır Türkiye'de ofisi bulunan Google'ın şirket kuracağı iddia edildi.


Geçtiğimiz günlerde yasalaşan sosyal medya düzenlemeleri sonrasında sosyal medya şirketlerinden farklı adımlar gelmeye başladı. Belli bir üye sayısının üstündeki tüm sosyal medya platformlarına temsilci bulundurma zorunluluğu getiren yeni düzenleme sonrasında ilk adım Google'dan geldi. Türkiye'de12 yıldır ofisi bulunan Google'ın şimdi de Türkiye'de şirket kuracağı iddia edildi.

Google yola geldi: Türkiye'de şirket kuruyor!

Şimdilik resmi olarak doğrulanmayan bu iddia çok da mesnetsiz değil. Zira yeni yasada sosyal medya platformlarına vergi zorunluluğu da getiriliyor. Google üzerinden milyonlarca dolarlık bir reklam sektörünün döndüğü Türkiye'de bu markanın bir şirket kurması çok da mantıksız değil.

Google Türkiye cephesinden bu konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmediğini belirtelim. Bu tarz bir açıklama geldiğinde siz okuyucularımızla paylaşacağımızı da hatırlatalım. 

Yorumlar
Nur
googleiı yaptğı reklam değil mahkemenin kapattığı sayfaları bile açıp hatta isimlerini değiştirip başkalarının fotoğraf ları nı reklamdakullanmak görevini kötüye kullanmak
Cevapla
MCG
Yahu google en az 10 senedir türkiyede faaliyet gösteriyor. Haber yapmadan önce azıcık araştırma yapın. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Teknoloji haberi yapıyor olsanız bile sorumluluğunuz olduğunu unutmayın.
Cevapla
X Artık Biliniyor
Hangi yol duble yol mu ?
Cevapla
Hepcan
Artık mevcut olan bir yol
Cem
Kimse bizim kabile devletinde temsilcilik falan kurmaz diyen embesiller nerede, kudurun yine :)
Cevapla
MCG
Sorununuz araştırma yapmadan her şeye inanmanız. Google uzun süelerdir türkiyede yerleşik zaten.
X Artık Biliniyor
Eee nolcak şimdi kurmuyormuş reisss :)
...
Yola geldi gibi saçma sapan haberlerle kuracağı varsada kurdurmazsiniz bu nasil böyle tahrik edici haberdir. Tamam güzel haberler veriyorsunuz teknoloji ile ilgili ama dikkatli olunması da her zaman faydalı olur.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.