Güncel

Google yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt, hisselerini satışa sunuyor

Eric Schmidt, sahip olduğu hisselerin yaklaşık %42'sini satışa sunmayı planlarken, elde dilecek gelir ise 2.51 milyar dolar olacak.

Google yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt, hisselerini satışa sunuyor

Google’ın yönetim kurulu başkanı Eric Shmidt kısa süre önce gerçekleştirdiği Kuzey Kore gezisiyle adından bir hayli söz ettirmişti. Yapılan gezi ülkede bazı kesimlerce eleştirilmişti. Eric Schmidt şimdilerde ise satışa sunacağı Google hisseleriyle gündeme geldi. Elinde bulundurduğu hisselerin %42’sini satışa sunmayı planlayan Schmidt, aynı zamanda geçtiğimiz yılda da 1.5 milyar dolar değerinde hisse satışı gerçekleştirmişti.
1360447854_google2475563b.jpg

Google’ın %2.3’lük dilimine sahip olan yönetici,7.3 milyon hisseyi elinde bulunduruyor. %42’lik dilimi yaklaşık olarak 3.2 milyon hisseye denk düşerken, satıştan elde edilecek para ise 2.51 milyar dolar olacak. Hisse senetlerinin satışı 2013 yılı içerisinde yani uzun bir süreç içerisinde de gerçekleşebilir. Eric Schmidt’in şu anki servetinin ise 7.5 milyar $ olduğu belirtiliyor.

Yorumlar
OKAN
İYİ OLMUŞ BENCE TEŞEKKÜRLER
Cevapla
Misafir
bu adam bu para ile ülke kurmasa iyi :-)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.