Güncel

Google'da en çok aranan NFT koleksiyonu belli oldu! The Sandbox 2. sırada, peki 1. hangisi?

Axie Infinity, dünyanın Google'da en çok aranan NFT koleksiyonu, The Sandbox 2. sırada!

Google'da en çok aranan NFT koleksiyonu belli oldu! The Sandbox 2. sırada, peki 1. hangisi?

Axie Infinity, dünyada en çok aranan NFT ( non-fungible token ) koleksiyonu olarak açıklandı. Yaratıcı kaynak Tasarım Paketleri , her ay Google'da aranma sayısına göre en çok aranan NFT'leri araştırdı. Finbold ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, Axie Infinity, aylık 3.86 milyon küresel arama ile zirveye çıktı.

Google'da en çok aranan NFT koleksiyonu belli oldu! The Sandbox 2. sırada, peki 1. hangisi?

NFT'lerin popülaritesi son aylarda patladı, "NFT" için yapılan aramaların küresel sayısının ayda ortalama 5,1 milyon olması ve 2021'in sonlarına göre neredeyse beş kat artması ile kaynaklar “yeni kripto” olarak göz önüne çıkıyor!

Axie Infinity, dünyada en çok aranan NFT olarak bulundu. Koleksiyon, Pokemon'a benzeyen bir çevrimiçi oyun içindeki karakterlerden oluşan ve her karakterin Ethereum blok zincirinde depolanan bir NFT olarak sayısallaştırılmış "Axies" ten oluşur.

Oyuncular yaratıkları toplar ve onlarla savaşır ve ayrıca onları takas ederek kullanıcıların oyunu oynayarak para kazanmalarını sağlar. Koleksiyon, tüm zamanların değeri 4,14 milyar dolar ve 1,9 milyon tüccar ve ayda ortalama 3,86 milyon küresel arama ile 2021'in sonlarından bu yana beş kattan fazla artışla mevcut en popüler NFT'ler olarak kabul edilebilir.

Aylık ortalama 553.000 global arama alan NFT koleksiyonu için en çok aranan ikinci koleksiyon The Sandbox. Axie Infinity'ye benzer şekilde The Sandbox, oyuncuların NFT'leri kullanarak oyunla etkileşime girdiği sanal bir metaverse'dir.

Kısa süre önce platformda 10.000 oynanabilir karakter yayınlayan Snoop Dogg ve yakın zamanda 'Gen Z için sanal bir dünya' yaratma planlarını açıklayan Gucci gibi ünlülerin ve popüler markaların ilgisi nedeniyle oyun hızla popülerlik kazandı. Sandbox NFT koleksiyonunun tüm zamanların değeri 369.15 milyon dolar seviyesinde ve 37.518 cüzdana sahipler.

Özet olarak;

  • Axie Infinity, 2021'in sonundan bu yana beş kattan fazla bir artışla, aylık toplam 3.86 milyon küresel aramayla resmi olarak en çok google'da aratılan NFT koleksiyonu olarak karşımıza çıkıyor
  • Sandbox, 553.000 aylık küresel aramaya ulaşarak, Google'da en çok aranan ikinci NFT olarak yer alıyor.
  • NBA Top Shot üçüncü sırayı alarak 477.000 aylık küresel arama aldı.

NFT koleksiyonları için en çok aranan ilk 10:

Rank NFT Collection Average monthly searches
1 Axie Infinity 3,860,000
2 The Sandbox 553
3 NBA Top Shot 477
4 Sorare 417
5 Decentraland 201
6 Rarible 192
7 Cryptokitties 111
8 Gods Unchained 111
9 Cryptopunks 96
10 Bored Ape Yacht Club 59
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.