Güncel

Google'da sizi kim arattı biliyor musunuz?

Google'da isminizi kimin arattırdığını öğrenin!


Belli bir tarihten sonra ya da bir iş görüşmesinin ardından kim tarafından Google'landığınızı biliyor musunuz? Bu site biliyor. Online şöhretinizi gösteren bu site sizi kimin arattığını söyleyebiliyor. Google'da isminizin aramalarını kontrol altına aldığınız bu siteye Perşembe günü yeni bir özellik eklendi.

BrandYourself profilinizde sizi aratan kişilerin nerede konumlandığını da gösteriyor. IP adreslerinden yola çıkılarak oluşturulan bu özellik bir veri tabanı uygulamasından doğmuştur.

BrandYourself sitesinde kendi profilinizi de oluşturabiliyorsunuz. Ziyaretçiler BrandYourself profilinize Google vasıtasıyla ulaşabiliyor ve bu özellik sadece arama motoruyla ulaşıldığında kullanabiliyor.

1342605275_brandyourself-visitor-intelligence.jpg

Sistem tam olarak güvenli değil. IP adresinize ulaşımı kolaylaştırırken BrandYourself Google'da arama oranınızdan cesaret almanızı sağlıyor. Bu site Patrick Ambron tarafından bulundu. Patrick Ambron yaptığı açıklamada kimlerin arama yaptığından yola çıkarak insanları profillerini düzenlemeye teşvik edecek ve bir adım daha ileri götürecek ifadelerini kullanıyor.

1342605641_seo1.jpg

İsimlerinin aranmasından yola çıkarak adım adım ilerleyen bu site ilk aşamada ücretsiz hizmet sunuyor. Daha sonra profilinizi genişlettikçe daha fazla imkan sağlayarak premium üyelik sunuyor.

Mart ayında yayına giren site 25,000 kullanıcıya sahip ve bunların %80'i gibi büyük bir oranı profillerini oluşturmuş durumda. Yaklaşık 1000 kullanıcı 10 dolarlık özel üyelik aldı. Ayrıca kullanıcılar şöhret oranlarını paylaşım sitelerinde yayınlayabiliyor ve kendi aralarında bir yarış söz konusu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.