Güncel

Google'dan beklenmedik 2022 kararı! Herkesi etkileyebilir

Google beklenmedik bir karara daha imza attı. Pek çok firma Google'ın izinden gidebilir.

Google'dan beklenmedik 2022 kararı! Herkesi etkileyebilir

Korona virüsü salgını sebebiyle yeni normal haline gelen uzaktan çalışma sistemi birçoğumuzun hayatına girdi. Kalabalık çalışma ortamlarında virüsün bulaşma riskinin fazla olması sebebiyle birçok iş yeri çalışanlarına evden çalışma sistemi getirdi. Evden çalışma sistemi birçok kurumda, sektörde ve şirkette verimliliği arttırsa da bazıları için dezavantaja dönüştü. Google’dan dikkat çekici bir açıklama geldi.

Ofise dönüş tarihi 2022’ye ertelendi

Dünyaca ünlü teknoloji devi Google, zorunlu ofise dönüş tarihini 2022 yılına ertelediğini açıkladı. Google geçtiğimiz günlerde ofislere kademeli olarak geri dönüleceğini açıklamıştı. Ancak korona virüs salgınının ne yazık ki henüz bitmemiş olması ve vaka sayılarının tekrar artması sebebiyle bu kararını tekrar gözden geçiren Google çalışanlarının ofislere dönüşü ile ilgili kararını askıya aldığını duyurdu.

Google Ceo’su Sundar Pichai tarafından kaleme alınan ve on binlerce çalışana gönderilen e-postada, “On binlerce Google çalışanının ofislere gönüllü olarak gelmesine kapılarımız açık. Fakat 10 Ocak 2022’den sonra ofise dönüş düzenimiz başlayacak. O tarihten sonra ülkelerin ve bölgelerin durumlarına göre ofislere dönüş zorunlu hale gelecek” dedi.

Aşı zorunlu olacak

ABD merkezli teknoloji şirketi Google’ın ofise dönüşleri ertelemesinin en önemli nedeni korona virüste ortaya çıkan Delta varyantı ve vaka sayılarının artmış olması. Google Ceo’su Pichai'ye göre, pandeminin kontrol altına alınması 'beklenenden daha uzun ve zorlu' oldu. Google yüz yüze çalışma sistemine geçildiğinde çalışanların aşı olmalarını zorunlu tutuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.