Güncel

Google'dan büyük felaket yardımı!

Google Filipinler'de ki tayfun mağdurlarına yardım eli uzattı.


Dört gün önce Filipinleri vuran ve şimdiye kadar kayıtlara geçmiş en güçlü tayfun, akıllara durgunluk veren bir yıkım bıraktı. Ürkütücü tayfun şehir merkezlerindeki evleri çiftlikleri yıkmanın yanı sıra binlerce kişinin ölmesine neden oldu. Ayrıca binlerce kişinin de kayıp olduğu düşünülüyor.

Google bu felakete duyarsız kalmadı ve insanların çok ihtiyaç duyacağı yiyecek, barınak ve su ile birlikte yakınlarını bulmalarını sağlayacak birkaç araç başlattı. Bu araçlar mağdur olan insanların acil ihtiyaçlarına ve bilgi toplamasına yardımcı olacak.

1384255708_filipinler.png

Araçlar arasında bulunan Google Kişi Bulucu ile insanlar felaket anında orda olan aile veya arkadaşlarının durumunu araştırabilecekler. Ayrıca kayıp kişilerle ilgili bilgisi olanlar da bu bilgilerini paylaşabilecekler.

Kapsamlı harita aracı Typhoon Yolanda Relief Map ise barınaklar, hastaneler, polis istasyonları ve güncellenen bilgiler ile birlikte, afet bölgesini sert vuran alanları gösterecek.

Google, Typhoon Yolanda kriz araçlarını isteyen kendi web sitelerinde kullansın diye embed kodunu herkese açık yaptı.

Buradan Google'ın açtığı sayfaya ve araçlarına ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.