Güncel

Google'dan Cumhuriyet Bayramı'na özel doodle

Teknoloji devi Google, Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. kuruluş yıldönümünü özel bir doodle ile kutladı.

Google'dan Cumhuriyet Bayramı'na özel doodle

Özel gün ve tarihlerde her ülkenin anasayfasında farklı logolar kullanan Google, 29 Ekim'i de unatmadı. Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. kuruluş yıldönümünde anasayfasındaki logoyu değiştiren Google, bu sayede geleneği bozmamış oldu.

Google'dan Cumhuriyet Bayramı'na özel doodle

Genelde kişilerin ya da milletlerin doğum günlerinde anasfayfasındaki doodle adını verdiği logosunu değiştiren Google, 29 Ekim'de de (geçmişte olduğu gibi) logosunu değiştirdi.

Arama motorunun açılış sayfasına yerleştirilen gökyüzü üzerinde dalgalanan Türk Bayrağı, Türk kullanıcıların beğenisini kazandı. Doodle tıklandığında kullanıcılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bilgi ve haberlerin yer aldığı sayfaya yönlendiriliyor.

Doodle uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere yer vererek dikkat çekmeyi amaçlıyor. İnternet kullanıcıları, özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye ya da konuya ilişkin ayrıntılı bilgiye erişebiliyor.

Yorumlar
Erman
Google bile kutluyor bayrami, siz neden kutlamiyorsunuz sayin teknolojioku çalışanları. Kutladiysaniz ben görmediysem de ozur dilerim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.