Güncel

Google'dan PROTESTO!

Wikipedia'da destekliyor...


ABD Temsilciler Meclisi'nde gündeme gelen ve internet sansürü ile özdeşleştirilen PIPA ve SOPA ile ilgili Wikipedia'nın İngilizce edisyonunda  uygulanan sayfa karartma uygulaması, sert eleştirilere maruz kalsa da iyi bir gündenm olmayı başarmıştı.
1327240080_google180120121.jpg
Google da Wikipedia'dan farklı bir uygulama ile SOPA protestosuna katılıyor. Yasa tasarısına  karşı olmasına  dair resmi görüşlerini açacağı müstakil bir sayfada duyuran Google'ın yaptığı  açıklama da son derece soğukkanlı ve isabetli değerlendirmeler içeriyor:  "Birçok işletme, girişimci ve internet kullanıcısı gibi bu yasa tasarısına karşıyız" Çünkü, Amerikan şirketlerinden interneti sansürlemelerini istemeden, zararlı içerikli siteleri kapatmanın akıllıca yolları var." Kongre'nin ABD'li servis sağlayıcıların yabancı sitelere erişimi, sadece zararlı içerik barındırdıkları iddiasıyla kapatamayacakları yönünde karar alması PIPA ve SOPA taraftarlarında soğuk duş etkisi yaratmıştı. 24 Ocak'ta PIPA oylamaya sunulacak. SOPA oylamasının ise Şubat ayının ilk iki haftası içinde yapılması tahmin ediliyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.