Güncel

Google'dan RIM'e tavsiye!

Google RIM'e tavsiye veriyor ancak dinlemiyorlar.


Kimse teknoloji şirketlerinin bir anda sallanmasının nedenini tam olarak açıklayamıyor. Özellikle bu aralar RIM etrafında kötüden daha kötüye doğru giden pembe diziyi düşünürsek. Bildiğiniz geçtiğimiz günlerde RIM 16bin çalışanından 5 bin civarında çalışanını işten çıkardı. Ayrıca BlackBerry 10'un çıkması beklenen tarihi 2013'e erteledi.

San Francisco
'da yapılan Google I/O konferansında Google'ın duyurduğu bir çok gelişmeyle yükselişinin RIM'in düşüşüne denk gelmesi tamamen rastlandı. Özellikle Google'ın ilk tabletin duyurması büyük bir yankı oluşturdu. Google Nexus 7 çalışmalarına Ocak ayında başlamıştı ve sadece 6 ay sonra ürün satışa sunuldu. Patrick Brady'nin yaptığı açıklamalara göre teknoloji endüstrisi hızlı, dolayısıyla biz de hızlı olmalıyız dedi.

1341145678_bbsoftwarekeyboard620x433.jpg

Google BlackBerry 10'un ertelenmesinden önce RIM'e ertelememesinin onun için daha iyi olacağı tavsiyesinde bulunmuştu. Özellikle firmanın ölüm çizgisine yaklaşması durumunun ardından BlackBerry'nin destek olacağını söyleyebiliriz. RIM CEO'su BlackBerry 10 ile ilgili çalışma aşamasının sürdüğünü 2013'ün ilk çeyreğine uzayacağını, marketlerde hala bir çok BlackBerry 5 ve 6 olduğunu belirtti. Yeni bir ürün verecekleri ve bunun uzun bir yapım aşaması gerektirdiği ifadelerini kullandı.

RIM hala zamanının olduğunu düşünüyor, Ancak bundan 6 ay sonra BlackBerry 10 bugünkü değerini koruyabilecek mi?

Brady'nin dediği gibi "Bu endüstri hızla ilerliyor ve biz de hızlı olmalıyız."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.