Güncel

Google'dan 'sosyal' ve 'mobil' atak

Google Android Platformu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Direktörü Richard Turner ile Google+Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Direktörü Cristian Cussen, iki ayrı platform hakkında önemli mesajlar verdi.

Google'dan 'sosyal' ve 'mobil' atak

Cristian Cussen, “Google+’ın en önemli özelliği sosyal bir omurgaya sahip olması. Diğer Google servislerini tek bir çatı altında toplayarak kullanıcılara daha iyi bir Google tecrübesi yaşatmayı hedefliyoruz. Google+’ı yeni ve gelişmiş Google olarak düşünmelisiniz” diye konuştu.

“Android aktivasyonu yarım milyar kullanıcıya ulaştı” bilgisini veren Richard Turner ise bu cihazları destekleyen araçların daha makul fiyatlara gelmesini çok istediklerini aktardı.

Bugün gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Cristian Cussen, sosyal ağların 8 yıl içinde çok büyük gelişim gösterdiğini vurgulayarak, özellikle pazarlama konusunda şirketlere çok büyük bir açılım sağlandığına işaret etti.

Tahminlerimizin ötesinde büyüme

Cussen, Google+’ın gelişimine de değinerek, “Bir yıl önce G+’ı piyasaya sürdük ve bizim için halen bebek. Ancak tahminlerimizin ötesinde hızlı bir büyümeye şahit olduk. G+’ın en önemli özelliği sosyal bir omurgaya sahip olması. Sürekli yeni özellikler ekleyerek G+’ı geliştiriyoruz. Gmail, youtube gibi servisleri tek bir platform üzerinden kullanılabiliyor. Daha iyi bir Google tecrübesi yaşatmayı hedefliyoruz. Gerçek dünyadaki paylaşımlarını online dünyaya taşıyarak, paylaşımlarını daha organize ve ilintili yapmalarına imkan tanıyoruz” dedi.

400 milyon kullanıcı

Cussen, G+ kullanıcı sayısının 400 milyon kişiye çıktığını, günde gerçekleştiğini söyledi. İnsanların G+’da günde ortalama 12 dakika geçirdiğine dikkat çeken Cussen, şöyle devam etti:

” Bir düğmeye basarak Google+ Hangout ile aynı anda 10 kişi yüzyüze görüşme yapabiliyor. Çevrelerimiz gerçek hayatta yaptığımız sohbetleri online dünyaya taşıyor. Belirlediğiniz çevrelere özel iletişim yapma ile eşleşmenizi sağlıyor. Amacımız bütün tecrübelerin tek platformda toplanması. Toplam 2.5 milyon markanın kendi sayfası bulunuyor ve bunu ücretsiz olarak yapabiliyorlar.”

1350423958_google.jpg

Yarım milyar Android Aktivasyonu yapılıyor

Google Android Platformu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Direktörü Richard Turner ise bugün 3.5 yaşına gelen Google Android cihazların globalde her ay yarım milyarın üzerinde aktivasyonunun gerçekleştirildiğini belirtti.

Turner, Android kullanan 825 farklı cihazın bulunduğunu ifade ederek, “150 ülkede 310 operatörle çalışıyoruz. Geçen ayın sonunda 25 milyon uygulama indirildi. Bugüne kadar birçok uygulama geliştirdik, bir sonraki adımımız daha küçük cihazlar olacak. En önemli isteğimiz de bu cihazları destekleyen araçların daha makul fiyatlara gelmesi” dedi.

Nexus 7 sevildi

G+’ın Android uygulamanın merkezinde yer aldığını dile getiren Turner, “Tüketicinin kendi içeriğini seçebilmesi, yaratması muhteşem. İstanbul’da kaldığım 24 saat içinde şunu farkettim. Trafik sıkışınca akıllı telefonlar inanılmaz eğlenceli oluyor. Nexus 7’yi kısa süre önce çıkardık. Android’in yeni cihazı için oldukça olumlu geri bildirimler aldık. Biz tüketiciden aldığımız geri bildirimler ile kararlarımızı veriyoruz. Örneğin dokunmatik telefon için en önemli sorunlardan biri olan klavyedir, bunun için ozel bir klavye geliştirdik. Sesli komutları çok daha iyi algılayabilen özelliği devreye aldık. Takvim uygulaması ise bilgi depoluyor ve hayatımızı kolaylaştırıyor” diye konuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.