Güncel

Google'dan sözde Kıyamet Günü için Doodle!

Google, Maya Takvimi'nin son gününe özel bir Doodle hazırladı.

Google'dan sözde Kıyamet Günü için Doodle!

Dev arama motoru Google'ın önemli günleri kullanıcılarına hatırlatmak için ana sayfasını farklı Doodle'lar ile süslediğini biliyorsunuzdur. Google bugün ilginç bir olay için Doodle hazırladı. Maya Takvimin'e göre bugün dünyanın son günü ve Maya Takvimine inananlar bugün Kıyamet kopacağı düşüncesiyle hazırlık yapmaya başladılar.

Bu günüde değerlendiren Google, ana sayfasına Maya Takvimi'nin son gününe özel bir Doodle'ı yaptı. Google'ın hazırladığı Doodle için Maya Takvimi'nin havasını andırdığını söyleyebiliriz. Doodle'a tıklanıldığında ise 'Maya Takvimi' olarak Google'da aranıyor ve 'Maya Takvimi'nin Google'daki sonuçları gösteriliyor.

1356066742_endofthemayancalendar-993005-hp.jpg

Güney Amerika'da yaşayan mayaların ortaya atmış olduğu 21 Aralık 2012 kıyamet günü en sonunda geldi çattı. Onlara göre Kıyametin teorik saati bile belli oldu. Maya inanışına göre kıyamet bugün Türkiye saati ile 13.11'de kopması bekleniyor. Yani şu andan itibaren kıyametin kopması için sadece saatler kalmış durumda.

Ancak Diyanet İşleri bazı Müftülükler ve NASA kimsenin bu kıyamete itibar etmemesi için uyarılarda bulundular.

Yorumlar
ali
kiyamet kipmadi diye asil millet kiyamet kopartacak senelerce milleti uyuttular hatta bizim milletimizdende bir cok salak inandi oysaki kiyametin zamanini sadece yüce rabbim bilir bir ingiliz adamin dedigi gibi kiyamet gunu aya yada marsa akin olacak oysaki kiyamet sadece dunyada degil var olan hersey icin gecerli ne dunya ne gezegenler nede evren nede zaman diye bisey kalmayacak
Cevapla
Bur@k
Suan saat 13:33 ne oldu bu mayalarin isi he :)
Cevapla
saçmalık.
Cevapla
m@p53
14:00 da görüşmek üzee
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.