Google'ın iş mülakatlarında sorduğu sorular sizce ne kadar dikkat çekici olabilir? Bence öyle demeyin çünkü ortaya çıkan sorulara baktığınız zaman bilim adamı mı alıyor bunlar diyeceğiniz ilginç bir tablo çıkacak karşınıza. İşte Google'ın sormayı bıraktığı 'beyin yakan' mülakat sorularını sizler için bir araya getirdik.

Soru 1: Diyelim ki sizden, Seattle'daki tüm pencerelerin yıkanması isteniyor. Karşılığında ne kadar ücret talep ederdiniz?

Soru 2: Sizce, rögar kapakları neden yuvarlak?

Soru 3: Bob adında bir arkadaşın var ve telefon numaranın Bob'da doğru olup olmadığını merak ediyorsun. Ama bunu direkt olarak Bob'a sen soramazsın. Bu soru için bir kağıt hazırlaman ve bu kağıdı Eve'e vermen gerekiyor.

Bob'un cevabını da sana Eve getirecek. Ancak, kağıda bu yazıyı öyle bir şifrelemelisin ki Bob bu soruyu anlamalı ve ona göre cevap yazmalı. Tüm bunlar olurken Eve, her ikinizin de yazısını anlamamalı. Bunu nasıl başarırsın?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.