Güncel

Google'ın CEO'su İstanbulda Başbakan ile görüştü!

Geçtiğimiz günlerde İstanbulda özel bir misafir bulunuyordu, Eric E. Schmidt Google'ın CEO'su Başbakanımızla sohbet etti.

Google'ın CEO'su İstanbulda Başbakan ile görüştü!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul çok özel bir misafir ağırladı. Google'ın CEO'su Eric E. Schmidt Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Başbakanımız ile Eric Schmidt'nin özel sohbetinde uluslararası sektörel yatırımlar üzerinde  konuşuldu.

1330878734_133077698422erdogangoogle.jpg

Eric Schmidt kimdir?

Eric Schmidt ya da tam adıyla Eric Emerson Schmidt Google'ın İcra Heyeti Başkanı ve CEO'su. Google'daki birincil görevinin yanında Apple'ın Yönetim Kurulu Üyeliğini de yürütmektedir.Ayrıca Princeton Üniversitesi Mütevelli Heyeti'nde görev almakta,Obama tarafından kurulan Bilim ve Teknoloji Danışmanlar Konseyi'nin üyelinde bulunmakta, Amerikan Bilim ve Sanat Akademisi'nde akademisyen olarak görev yapmakta, Yeni Amerika Vakfı'nın da başkalığını yönetmektedir.

1330879080_eric-schmidt.jpg

İnternette yer alan bilgilere göre yapılan konuşmada Dünya'da bir ilk olan F@tih projesinin ana merkezli bir yer aldığı biliniyor. Dolmahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisinde basına kapalı olan görüşme, 45 dakika sürdü. Görüşmede aynı zamanda Türkiye'de yapılanm Ar-Ge çalışmaları ve bu çalışmalar için ayrılmış olan bütçe ve yatırımlardan konuşuldu.

Schmidt ile Erdoğan arasında geçen konuşmalarda, Türkiye'ye çok önem verdiklerini ve bölge açısından da çok önemli bir ülke olduğunun farkında olduklarını belirterek Schmidt'in, Türkiye'de internet alanındaki düzenlemelerin ABD ve AB'deki yasal standartları yakalaması durumunda sektördeki yatırımların ciddi biçimde artacağına inandığını ve Türkiye'nin gelecekteki asıl büyüme potansiyelinin bilgi teknolojilerinde olduğunu söylediği de öğrenildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.