Bir başka popüler servis olan YouTube’dan bahsetmemek olmaz. YouTube bugün dünyanın en popüler video paylaşım platformu. Ancak YouTube, Google tarafından kurulan bir servis değil, Google’ın sonradan satın aldığı bir servis. YouTube’dan sonra Google, kendi video servisi olan Google Videos’u kapattı.

Google Earth yine oldukça önemli servislerden bir tanesi. Dünyanın uydudan çekilmiş fotoğraflarıyla bir araya getirildiği ve 3 boyutlu bir modellemeyle sunulduğu servis bir program. İlgili programı indirdikten sonra ücretsiz olarak dünyanın her yerini görebiliyorsunuz. Hatta son yıllarda Ay ve Mars’ı da Google Earth üzerinden görmek mümkün.

Google Earth ile benzer bir servis olan Google Haritalar, gezegeni görüntülemek yerine daha ufak ölçekte düşünülmüş bir servis. Masaüstü, Android ve iOS platformlarınca desteklenen servis harita işlevine sahip. Adres bulmak, adres tarif etmek gibi işler için kullanılıyor. Kısa bir süre önce Google Street View ile birleştirilen serviste artık sokak sokak da gezmek mümkün. Üstelik Türkiye de destekleniyor.

Google Trends, Google’ın web tabanlı servislerinden bir diğeri. Trend yani popüler içerikleri, başlıkları ve konuları araştırmakta, karşılaştırmakta kullanılıyor. İnternet aramaları üzerinden bilgi veren serviste bölge bölge arama yapmak mümkün. Yani şu günlerde ABD’nin gündemini Google Trends üzerinden görebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.