Google'ın hain planları! - Page 1

Google’ın seni senden iyi bilmesi: Yıllardır espri konusudur bu “Aslında bunu mu aradınız?” sorusu ama gelin bir de bunun altındaki zekayı düşünün. Tıpkı sizin gibi binlerce insan Google’da aynı şeyi aratıyor, sizin de sürüden kopmayacağınız belli. “Diğerleri böyle diyor, sen de mi bunu diyordun?” diyor aslında. 50 yaş üstü hüzünbaz bir kadın gibi, “Behey yavrum, biz neler gördük geçirdik, senin ispenekli değil ıspanaklı tarif arattığını ben bilirim, ben!” diyor.

Google'ın hain planları! - Page 2

Dünya’daki akıllı telefonlarının %80′inin Android olması: Yukarıdaki bilgi ağına bir de akıllı telefonları ekleyin. Candy Crush diye şarjınızı tükettiğiniz, Instagram’da sanat yaptığınız, Whatsapp ile geceler boyu çetrefilli ilişkilere gömüldüğünüz o dünyada, aslında çoğunuz Google’a ait bir yazılım aracılığı ile ilan-ı aşk ediyor, dünyaya özgünlüğünüzü vurgulamaya çalışıyorsunuz.

Google'ın hain planları! - Page 3

Google’ın kim, nerede, ne Zaman, ne yapıyor bilmesi: Telefon alana kadar günde dört kere farklı modelleri arayan, aldıktan sonra da bir daha aratmayan vatandaş! Ürünü ne kadar talep ettiğin, neleri kıyasladığın, hangi tarihte aldığın belli! Hele bir de Andorid alıp Gmail açtıysan, zaten çok belli! Takside giderken varacağı mekanın yerini aratan hanım kız! Hareket halinde olduğun, nereden nereye gittiğin belli, haftada kaç kere aratıyorsun onu? Ziyaretlerin düzenli mi? 16 yaşında Shakira, 18′inde Anna Kornikova, 20′lerinde Evangeline Lilly aratan arkadaş, Google istese özel hayatının haritasını çıkartamaz mı?

Google'ın hain planları! - Page 4

Google’ın gelecekte ele geçireceği toprakları çok iyi haritalandırması

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.