GOOGLE GLASS

Akıllı gözlük denince akıllara ilk gelen proje olan Google Glass'ın akıbeti de pek parlak olmadı. Hala geliştirme aşamasında olan akıllı gözlüğün geleceği belirsizliğini koruyor.

PROJECT ARA

Google'ın Project Ara isimli çalışması kapsamında üretilen ve modüler yapısıyla, piyasadaki akıllı cihazlardan oldukça farklı bir kullanım deneyimi sunması beklenen cihazı pek çok kişiyi heyecanlandırmıştı. Ancak şirket bu projeyi de eylül ayında rafa kaldırdı.

GOOGLE +

Google'ın sosyal medya platformu Google + beklentiyi hiçbir zaman veremeyen projelerden biri. Googel'ın mikro blog devi Twitter'ı satın almak için girişimlerde bulunduğu iddiaları göz önünde bulundurulduğunda bu projenin de ömrünün sonuna doğru yaklaşmakta olduğunu söylemek mümkün.

GOOGLE WAVE

Google, büyük umutlarla ve e-posta alışkanlıklarını değiştireceği iddiasıyla 2010'da hizmete soktuğu Wave servisi aynı yıl beklentileri karşılayınca apar topar kapatıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.