Google'ın hayal kırıklığı yaratan projeleri

Google, her zaman başarılı projelere imza atmayabiliyor. Biz de Google'ın hayal kırıklığı yaratan, başarısız projelerini sizler için bir araya getirdik.

Google'ın hayal kırıklığı yaratan projeleri - Page 1
GOOGLE GLASSAkıllı gözlük denince akıllara ilk gelen proje olan Google Glass'ın akıbeti de pek parlak olmadı. Hala geliştirme aşamasında olan akıllı gözlüğün geleceği belirsizliğini koruyor.
Google'ın hayal kırıklığı yaratan projeleri - Page 2
PROJECT ARAGoogle'ın Project Ara isimli çalışması kapsamında üretilen ve modüler yapısıyla, piyasadaki akıllı cihazlardan oldukça farklı bir kullanım deneyimi sunması beklenen cihazı pek çok kişiyi heyecanlandırmıştı. Ancak şirket bu projeyi de eylül ayında rafa kaldırdı.
Google'ın hayal kırıklığı yaratan projeleri - Page 3
GOOGLE +Google'ın sosyal medya platformu Google + beklentiyi hiçbir zaman veremeyen projelerden biri. Googel'ın mikro blog devi Twitter'ı satın almak için girişimlerde bulunduğu iddiaları göz önünde bulundurulduğunda bu projenin de ömrünün sonuna doğru yaklaşmakta olduğunu söylemek mümkün.
Google'ın hayal kırıklığı yaratan projeleri - Page 4
GOOGLE WAVEGoogle, büyük umutlarla ve e-posta alışkanlıklarını değiştireceği iddiasıyla 2010'da hizmete soktuğu Wave servisi aynı yıl beklentileri karşılayınca apar topar kapatıldı.