Ancak bazı söylentilere göre, Google çalışanların kilolarını kontrol ediyor, saçlarını kesiyor ve onlara gün içinde şekerleme yapmayı zorunlu kılıyor.

Google’da çalışmak isteyen başvuru sahipleri beş titiz röportaja tabi tutuluyor ve en zeki adaylar tespit ediliyor. Kusursuz CV’lere sahipleri adaylar bile, 'Bu ülkede her yıl kaç tane saç kesimi gerçekleşmekte?', 'Bu bina için bir tahliye planı tasarla' veya ‘Her bir odaya girdiğinizde bir şarkı çalacak olsa, o şarkı ne olur?” gibi soruların karşısında donup kalıyor.

Google'ın yeni İngiltere Genel Merkezinde, ‘ruh hali, yaratıcılık ve öğrenmeyi’ geliştirmenin yanı sıra 'uyanıklık ve verimliliği’ artıran 5 bin starlin uyku kozaları olacak. Üzeri kapalı, küre biçimindeki bu koltuklara, sırt üstü yatılıyor. 15 ila 20 dakikalık programlarda "yerçekimsiz" hissi vererek çalışan bu kozaların içerisinde rahatlatıcı müzik çalıyor. Koltuk, belirlenen sürenin sonunda kullanıcıları titreşim ve yanıp sönen ışıklarla uyandırıyor.

Yeni personel üyelerine 'Noogler' adını takan Google, içinde yaklaşık 20.000 kişinin bulunduğu eski çalışanlar grubuna ise 'Xoogler' olarak hitap ediyor. İşe aldığı insanları bu kadar özenle seçen Google, insanların şirketten ayrılmasına çok sıcak bakmıyor. Eski çalışanlarını Xoogler mezunlar ağına kaydediyor, ve danışmanlık, sunumlar ve ağ kurma etkinlikleri için sık sık eski çalışanlarıyla etkinlikler gerçekleştirip bağlarını koparmıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.