Güncel

Google'ın Huawei yapımı 7 inçlik tableti yılın sonuna doğru gelebilir

Popüler sızıntıcı Evan Blass Twitter'da Google'ın Huawei yapımı yeni tabletiyle ilgili bilgileri paylaştı.

Google'ın Huawei yapımı 7 inçlik tableti yılın sonuna doğru gelebilir

Google geçen yıl iki Nexus akıllı telefon duyurmuştu fakat tablet duyurmamıştı.Bu yıl için ise durum Nexus 7 tablet ile değişebilir.

Popüler sızıntıcı Evan Blass Twitter'da Google ve Huawei'nin yılın sonlarına doğru ortaya çıkaracağı 7 inç'lik bir tablet üzerinde çalıştığının bilgisini paylaştı.Aynı zamanda Evan Blass bu yeni tablette 4 GB RAM'in olabileceği dışında başka bir detay vermedi.

Google's Huawei-built 7-inch tablet, with 4GB RAM, on track for release before the end of the year.

— Evan Blass (@evleaks) 5 Eylül 2016

Cihazın ismiyle ilgili ise iki spekülasyon mevcut.Birincisi isminin Huawei 7P olacağı yönünde iken ikincisi Nexus 7 olacağı yönünde.

Beklenen diğer bir bilgi ise Google'ın 4 Ekim'de Pixel ve Pixel XL akıllı telefonlarıyla birlikte Daydream VR ve 4K Chromecast'i tanıtacağı yönünde.Bununla birlikte Google'ın "Nexus" ismini sonlandıracağı olasılığı düşünülürse bu yeni tabletin Pixel ismi adı altında tanıtılabilme ihtimali de var.

Pazarda 6 inçlik akıllı telefonların artan poplaritesi ile birlikte tabletlerde bir yavaşlama görüldü.Google ve Huawei üreteceği yeni cihazla bu istatistiği değiştirebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.