Güncel

Google'ın kablosuz Wi-Fi ve mobil ağı sadece Nexus 6 ile çalışacak!

Wall Street Journal, yayınladığı haberde Google'ın mobil ağının tamamlandığını ve şirketin bu ağı Mart ayında açmayı planladığını bildirdi.

Google'ın kablosuz Wi-Fi ve mobil ağı sadece Nexus 6 ile çalışacak!

Bu hafta başlarında Google'ın yöneticisi Sundar Pichai, önümüzdeki aylarda şirketin ABD'de kendi kablosuz ağını oluşturmak için çalışmaların devam ettiğini duyurmuştu. Bugün konuyla ilgili son bilgi geldi.

Wall Street Journal, yayınladığı raporda artık Google'ın mobil ağının tamamlandığını ve şirketin bu ağı Mart ayında açmayı planladığını bildirdi. Ayrıca Wall Street Journal, şimdilik akıllı telefonlar üzerinden kullanılabilecek ağın sadece Nexus 6 ile çalışacağını söyledi.

Sundar Pichai'nin iddia ettiği gibi, Google'ın sorunsuz daha iyi veri hızları ve ses kalitesi için Wi-Fi ve mobil ağları birleştirmeyi amaçlayan deneysel bir mobil ağ olduğu belirtiliyor. Bu kapsamda şirket şimdilik Sprint ve T-Mobile gibi dev GSM operatörlerinin mobil ve Wi-Fi ağlarının alt yapısını kullanacak.

1425675657_img20150306225546.jpg

Google başlangıçta önümüzdeki Android 5.1 güncellemesinde Google'ın kablosuz ağını desteklemesi için Nexus 6'ya gerekli kodu eklemesi bekleniyor. Bu özelliğin kullanılabilir hale gelmesi için akıllı telefonların donanım ve yazılımının derin bir entegrasyona ihtiyacı olacak.

Öte yandan WSJ, Google'ın kablosuz ağı için Nexus 5 ve Nexus 4 gibi eski cihazlar üzerinde bir çalışma olmayacağını doğruladı. Yani ABD'de yaşayan Nexus 5 ve Nexus 4 kullanıcıları Google'ın bu ağını kullanamayacak. Son olarak Google'ın Mart ayı sonuna kadar ağını başlatmayı planladığını ancak, önceki gibi gecikmelerin de yaşanabileceği ihtimalinin olduğu söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.