Güncel

Google’ın kargo amaçlı insansız hava araçları 2017’de hizmet vermeye başlayacak

Google’ın geçtiğimiz yıldan bu yana Google X laboratuarlarında geliştirdiği kargo amaçlı insansız hava arası hizmeti Project Wing 2017’de kullanıma sunulacak.


Google tarafından yürütülen kargo amaçlı insansız hava aracı projesinin gelişim süreci hızla devam ediyor. Projenin başında bulunan Google mühendisi David Vos son testlerin Avustralya’da başarıyla gerçekleştirildiğini ifade etti. Vos yaptığı açıklamada insansız hava araçları sayesinde alışverişlerin 30 dakikada kapı önünde teslim edileceğini iddia ediyor.

Google tarafından geliştirilen insansız hava aracı 2.3 kg ağırlığındaki paketleri taşıyabilecek. 2017’de hizmet vermeye başlayacak hava aracı 5 dakika’da yaklaşık 8 km yol alabilecek.

İlginizi çekebilir; 

Project Wing'de sadece siparişlerin taşınması hedeflenmiyor. Google’ın insansız hava araçları yaşanacak felaketlerde acil durumlarda olan insanlara yardım da götürecek.

Amazon ve Alibaba gibi dünya devi alışveriş siteleri siparişleri insansız hava araçlarıyla teslim etmek için ciddi yatırımlar gerçekleştiriyorlar. Hatta Alibaba Çin’de Guangzhou, Pekin ve Şangay bölgelerinde teslimatlara başlamış durumda. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.