Güncel

Google'ın tehdidi ile telefonu iptal etti!

Google'ın tehit etmesi ile çıkaracağı telefonu iptal eden firma hangisi?


Çin merkezli bir işletim sistemi kullanarak yeni akıllı telefon üretme kararı alan bilgisayar üretici firmalarından Acer, aldığı karardan vazgeçmek zorunda kaldı.

Aliyun OS, Çin'in en büyük ticaret sitesi Alibaba.com tarafından geliştirildi. Ancak iddialara göre bu işletim sistemi Google tehdit ettiği için Acer telefonlarda kullanılamayacak. Alibaba'nın iddiasına göre, Google Acer'ı Alibaba tarafından geliştirilen Aliyun OS'in kullanılan bir akıllı telefon üretmesi durumunda Android lisansının iptal edilebileceği yönünde uyardığı belirtildi. Alibaba'dan yapılan açıklamada Acer'ın bu kararına saygı duyulduğu ve bu anlaşmazlığın Acer üzerinde yaptığı etkiden ötürü Alibaba'nın da üzüntü içinde olduğu söylendi.

1347788781_acer-google-phone.jpg

Çin'de bu Perşembe Acer düzenleneceği bir basın toplantısıyla A800 modelini tanıtarak akıllı telefon piyasasına giriş yapacaktı. Acer, rakiplerine göre daha avantajlı bir konumda olmak için Çin'li müşterilerin, yine Çin'li bir işletim sistemi olan Aliyun OS ile karşısına çıkmayı planlıyordu. Ancak şirket ilginç bir şekilde özel nedenlerden dolayı diyerek toplantıyı iptal etti.

Google ise iddialara henüz cevap vermedi.

Yorumlar
hanifi
bu bilgisayar
Cevapla
tekere taş koymak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.